Kuvataideryhmä itsetutkiskelusta kiinnostuneille

Aloita syksysi taiteellisesti! Haluaisitko ilmaista itseäsi ja tunteitasi esimerkiksi piirtämällä tai maalaamalla? Aikaisempaa kokemusta tai osaamista kuvataiteesta ei tarvitse olla.

Unsplash photo by Rifki Ali Ridho
kuva: unsplash.com/ Rifki Ali Ridho

Syyskuun 17. päivä tiistaina klo 17.30 alkaa Hermannin diakoniatalolla (os. Hämeentie 73) kuvataideryhmä, joka kokoontuu samalla kokoonpanolla 6 kertaa syksyn aikana tiistaisin klo 17.30-19.30: 17.9, 24.9, 1.10, 8.10, 15.10, 22.10.

Kuvataideryhmä on tarkoitettu sinulle, joka olet kiinnostunut ilmaisemaan itseäsi taiteellisin keinoin ryhmässä. Jokaisella kokoontumiskerralla on oma teemansa, johon voi liittyä erilaisia pari- tai ryhmäharjoitteita.

Ryhmään mahtuu 8 osallistujaa, jotka ovat valmiita sitoutumaan koko ryhmäntoiminnan ajaksi. Osallistumismaksu: 5€/henkilö.

Lisätieoja ja sitovat ilmoittautumiset pe 13.9 mennessä toimiston puhelinnumeroon: ark. klo 9-12 (09) 2340 2571 tai ysk.erityisdiakonia@evl.fi

Ryhmänohjaajina toimivat sosionomi (AMK) Anastasia ja diakonissa Nina

Tervetuloa mukaan! Tule sellaisena kuin olet!

Advertisement

Yksi kommentti artikkeliin ”Kuvataideryhmä itsetutkiskelusta kiinnostuneille

Jätä kommentti

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s